ДУ «Інститут спадкової патології Національної академії медичних наук України» приєднується до проєкту «Академія орфанних захворювань»

Львів, 5 березня 2024 року. Державна установа «Інститут спадкової патології Національної академії медичних наук України» разом з Лікарнею Святого Пантелеймона («Перше медичне об’єднання Львова») стали партнерами проєкту «Академія орфанних захворювань», ініційованого фармацевтичною компанією Санофі та спрямованого на ранню  діагностику рідкісних захворювань і підвищення освітнього рівня медичних працівників.

Підписання меморандуму про партнерство

В.о. директора Інституту, професор, доктор мед. наук Гаяне Рубенівна Акопян, генеральний директор «Першого медичного об’єднання Львова» Олег Самчук та керівниця напрямку рідкісних захворювань Санофі в Україні Олена Бушміна урочисто підписали меморандум про відповідне партнерство.

У рамках співпраці фахівці Інституту отримають доступ до європейських діагностичних потужностей на чотири рідкісні спадкові захворювання – хвороби Фабрі, Гоше, Помпе та мукополісахаридоз 1 типу. Ці тести будуть проводитися у лабораторіях-партнерах Санофі, зокрема у Відні, при цьому компанія покриватиме усі логістичні та діагностичні витрати.

Важливою складовою цього партнерства є реалізація освітньої програми для медиків. Вона включатиме навчальні модулі на платформі «УкрМедІнфо», спрямовані на підвищення обізнаності сімейних лікарів та інших вузьких спеціалістів щодо загальної проблематики рідкісних захворювань, а також поглиблені знання щодо діагностики конкретних захворювань, таких як Фабрі, Помпе та Гоше. Додатково планується проведення навчальних семінарів та практичних майстеркласів для лікарів різних спеціалізацій, що сприятиме  поглибленню їх знань у напрямі діагностики рідкісних захворювань.

Гаяне Рубенівна Акопян, в.о. директора Інституту, професор, доктор мед. наук: «Інститут спадкової патології НАМН України вже багато років є провідним осередком наукових досліджень в галузі діагностики та профілактики генетичних захворювань. На його базі більше 35 років функціонує Львівський міжобласний медико-генетичний центр з надання практичної допомоги мешканцям західного регіону країни. Партнерство дозволить нам покращити своєчасну діагностику і лікування рідкісних захворювань. Тож ми вдячні усім партнерам проєкту та компанії Санофі зокрема за сміливість реалізовувати такі проєкти на підтримку українських пацієнтів».

Олена Бушміна, керівниця напряму рідкісних захворювань Санофі в Україні: «У Санофі ми невпинно працюємо над тим, щоб покращувати життя людей з рідкісними захворюваннями й шукаємо інноваційні рішення для їх лікування. Віримо, що реалізація проєкту «Академія орфанних захворювань» з провідними львівськими фахівцями сприятиме розвитку медичної науки в Україні в цілому та покращенню діагностики рідких захворювань у регіоні зокрема. Адже вчасна діагностика завжди була і залишається важливою запорукою ефективного лікування та покращення якості життя пацієнтів. Надто зараз, коли ціна українського життя є дуже високою».

Виступ професора Гаяне Акопян перед лікарями ТМО 1 на тему “Лізосомні хвороби накопичення: виклики та можливості лікування”

Схожі записи