Конференція ESHG
Вчора і сьогодні на конференції ESHG відбувається презентація електронних та стендових доповідей за активної участі співробітників нашого Інституту. Це дуже відповідальний процес, всі трохи нервуються, але планку тримаємо!











Вчора і сьогодні на конференції ESHG відбувається презентація електронних та стендових доповідей за активної участі співробітників нашого Інституту. Це дуже відповідальний процес, всі трохи нервуються, але планку тримаємо!
Співробітники Інституту спадкової патології представили свої дослідження на престижній міжнародній конференції з генетики людини, яка відбувається у м. Берлін. Ця подія обʼєднала близько 4000 фахівців з усього світу для обміну знаннями, досвідом та новаторськими ідеями, що, безумовно, сприятиме подальшому розвитку нашої роботи та внеску у науку. Попереду ще багато нових відкриттів та досягнень!
Лекція «Сучасні досягнення в лікуванні спадкових захворювань» Лекторка проф. Акопян Гаяне Рубенівна 14-15 листопада 2023 року Підвищення генетичної настороженості лікарів є неможливим без якісних базових знань. З 1999 р. співробітники Інституту викладають медичну генетику у ЛНМУ імені Данила Галицького. Зараз завершується черговий семестр і кожен викладач задає собі питання: чи вдалося переконливо довести важливість використання…
Шановні колеги. Сьогодні, в день рідкісних захворювань запрошуємо вас долучитись до конференції, присвяченої цьому дню.Будуть важливі дискусії. Не лекції. Долучайтесь. Спікери цікаві, теми важливі. І ви почуєте відповіді на певні свої запитання. У світі всього налічується більше 300 мільйонів (3,5-5,9%) людей, що живуть з одним або декількома рідкісними хворобам, з яких більше 80% відносяться до…
Заснований Європейською організацією з рідкісних захворювань EURORDIS, цей день призначений підвищенню обізнаності людей про рідкісні хвороби та їхній вплив на якість життя. Рідкісними або орфанними вважають хвороби, що зустрічаються із частотою меншою, ніж 1 на 2000 населення. У світі налічується близько 6172 рідкісних захворювань: більше 80% зумовлені генетичними порушеннями, інші – впливом інфекційних, аутоімунних або…
Інститут спадкової патології представляли в.о. директора Гаяне Акопян та м.н.с. Марта Дробчак. Професор Гаяне Акопян виступила з пленарною доповіддю на тему «Проблеми вибору та інтерпретації результатів молекулярно-генетичних досліджень». У виступі обговорювались питання, що знижують ефективність застосування сучасних методів генетичного тестування (цільові панелі NGS, дослідження екзому та геному). Марта Дробчак запропонувала увазі учасників конференції два складних…
Причиною частих інфекційних захворювань у дітей раннього віку може бути первинний імунодефіцит, зумовлений структурними змінами певного певного гену (відомо 64 таких дефекти) та недостатністю функції відповідного білка. Найважливішою ознакою первинних імунодефіцитів є підвищена схильність до інфекцій, переважно з другого року життя, коли дитину вже не захищають материнські антитіла. Згідно з сучасними рекомендаціями, наступні ознаки повинні…